طریقه بستن سریع ژله

برای آنکه طریقه بسته شدن سریع ژله و چیکار کنیم ژله زود ببنده را یاد بگیرید شناسایی علت ها و عواملی که باعث بسته نشدن ژله می شود می تواند کمک زیادی کند. مهمترین دلیل نبستن ژله اشتباه در ترکیب و میزان مواد اولیه است. دلیل دیگر می تواند حرارت مایع مانند استفاده از آب گرم باشد. برای اینکه ژله شما خیلی سریع و فوری بسته شود می توانید بعد از اینکه پودر ژله را در آب جوش حل کردید به جای آن که از یک لیوان آب سرد استفاده کنید سه چهارم لیوان را از تکه های یخ کرده و یک چهارم دیگر را آب سرد بریزید. سپس تکه های یخ را درون ژله داغ بریزید و به هم بزنید تا جایی که به خوبی حل شود. بعد از آنکه تکه های یخ به طور کامل در ژله حل شدند. ژله را در طبقات بالاتر یخچال بگذارید که معمولا دمای خنک تری دارند.

لوازم کاربردی آشپزخانه

نکته دیگری که در بسته شدن سریعتر ژله به شما کمک می کند استفاده از ظروف و قالب های مناسب است. بهتر است که از ظروف پلاستیکی و یا شیشه‌ای استفاده کنید. همچنین می توانید قبل از آنکه ژله را درون قالب و ظرف بریزید با قرار دادن ظرف و قالب در درون یخچال کاری کنید که قالب ژله و ژله به اندازه کافی خنک و سرد شود ( البته در مورد قالب شیشه ای حتماً مراقب باشید که دمای مایع ژله با آب سرد یا یخ پایین آماده باشد در غیر این صورت باعث ترک خوردن و یا شکستن قالب شیشه ای می شود ). در این صورت وقتی ژله را درون ظرف قالب بریزید و آن را در درون یخچال قرار دهید زمانی که لازم است تا ظرف و قالب ژله سرد شود تقریباً به صفر می رسد. همچنین می توانید برای آن که ژله را راحت‌تر جدا کنید قالب و ظرف ژله را روغن مالی کنید.

راهی برای زود بستن ژله، سفت شدن ژله، چکار کنیم ژله زود سفت شود، ژله فوری و شیک، ژله سریع و زیبا، انواع ژله ساده لیوانی، ژله بستنی، گذاشتن ژله در فریزر، فیلم طرز تهیه ژله ساده، ژله ی فوری،  ژله رولی، اگر ژله شل شد چه کنیم، مدت زمان بستن ژله چند رنگ، با ژله خراب شده چه کنیم، طرز تهیه ژله دو رنگ، طرز تهیه ژله ساده در قالب، طرز تهیه ژله با پودر ژله فله ای، فیلم طرز تهیه ژله خانگی، طرز تهیه ژله بدون قالب، طرز تهیه پودر ژله فرمند، درست کردن ژله

چیکار کنم ژله زود ببنده